StoryEditor
MLADA ZADRANKA SA ZLATOM IZ ZAGREBA

AK FORTIUS Jana Bujan opet - hrvatska prvakinja!

Ona je nakon mlađe juniorske titule osvojila sada i juniorsku- u troskoku...

Treći vikend zaredom atletičarke i atletičari AK Fortius nastupili su u Zagrebu, ovaj put na juniorskom prvenstvu Hrvatske i treći put se vratili s medaljom u Zadar.Drugi vikend zaredom su i najuspješniji klub u Zadarskoj županiji i drugi u Dalmaciji...

A svakako prvo ime pod Sljemenom bila je opet - Jana Bujan!

image

AK FORTIUS

Ak Fortius

-Valja napomenuti da je Jana to uspjela napraviti bolesna (tri dana u temperaturi),te do samog jutra uoči natjecanja nismo znali hoće li uopće moći nastupiti. Pobjednički skok iznosi 11,53m i samo je 4 cm slabiji od njenog osobnog rezultata.Ove godine Bujan je ove godine osvojila već 4 medalje od ukupnih 5 koliko je dosad osvojio AK Fortius na tri održana PH - informiraju nas na FB stranici iz kluba.

Bravoo Fortius i Jana Bujan...

Na 800m Miriam Medved osvojila je najnezahvalnije 4. mjesto u odličnoj utrci i otrčala novi osobni rekord koji sad iznosi 2:17,78min što je gotovo sekundu brže od starog rekorda.

Nakon pobjede na troskoku nije ostalo puno snage za skok u dalj, gdje je Jana osvojila 5. mjesto sa skokom od 5,40 metra.

image

AK FORTIUS

Ak Fortius

Štafeta utrka 4x400m donijela je 6.mjesto ekipi Fortius 1 u sastavu (Daria Kovač, Nina Vrdoljak,Marcela Rušev, Miriam Medved) s vrlo dobrih 4:03,90min,te 9. mjesto za Fortius 2 (Melani Pavlović, Emma Karamović,Nika Gašpar, Maja Kurta) s rezultatom 4:17,56 minuta.

Nina Vrdoljak pored nastupa u štafeti ostvarila je najbolji plasman od 5 sprintera/ica koji su trčali u disciplini 60 metara.

Rezultati:

8.Nina Vrdoljak 7,97s osobni

13. Marcela Rušev 8,07s osobni

16. Melani Pavlović 8,11s

21.Nika Gašpar 8,16 s

23.Daria Kovač 8,21s osobni

-Naše su sprinterke značajno mlađe od konkurencije pa nas time vesele njihovi dobri rezultati i osobni rekordi. Veseli nas povratak ozbiljnim nastupima Melani Pavlović i Nike Gašpar koje polako hvataju prošlogodišnju formu,te će biti bolje iz dana u dan- dodaju nam iz kluba.

U okviru mitinga održan je i miting na kojem su nastupili i mladi atletičari i atletičarke koji su mahom trčali 60m,osim Chiare Martinčić koja je trčala 55m s preponama.

Ona je u svojoj prvoj utrci na preponama otrčala 9,64s i osvojila ukupno 3. mjesto poretka.

Kod muških nastupio je samo Rok Milanja koji je osvojio 15. mjesto s rezultatom 8,68...

-Kod cura nastupilo ih je 8 koje su postigle slijedeće rezultate: 9. Pina Ratković 8,44s osobni, 18.Emma Karanović 8,60s osobni, 22.Lara Boban 8,62s osobni, 37.Paola Zubčić 8,83s, 43.Ema Katuša 9,01s osobni, 45.Leona Glavan 9,03s osobni i 47.Petra Šoša 9,14s osobni - izvijestili su iz Fortiusa.