<p>Uskoro UEFA EURO 2024.</p>
Uskoro UEFA EURO 2024.Izvor Pixabay
StoryEditor
u Njemačkoj

Pogledajte raspored utakmica Europskog nogometnog prvenstva

Odbrojavanje do početka Europskog nogometnog prvenstva u Njemačkoj ušlo je u završni tjedan

Izbornici su predali liste s igračima, a u nadolazećim danima predstoji završno brušenje forme za turnir koji otvaraju domaćin Njemačka i Škotska u petak, 14. lipnja u Munchenu.

Za Hrvatsku će ovo biti sedmo europsko prvenstvo, najdalje smo stigli 1996. i 2008., do četvrtfinala. Na posljednjoj europskoj smotri ispali smo u osmini finala od Španjolske.

Raspored utakmica Europskog nogometnog prvenstva u Njemačkoj:

SKUPINA A (Njemačka, Škotska, Mađarska, Švicarska)

1. kolo

14. lipnja Njemačka - Škotska (21:00, Munchen)

15. lipnja Mađarska - Švicarska (15:00, Koln)

2. kolo

19. lipnja Njemačka - Mađarska (18:00, Stuttgart)

19. lipnja Škotska - Švicarska (21:00, Koln)

3. kolo

23. lipnja Švicarska - Njemačka (21:00, Frankfurt)

23. lipnja Škotska - Mađarska (21:00, Stuttgart)

SKUPINA B (Španjolska, HRVATSKA, Italija, Albanija)

1. kolo

15. lipnja Španjolska - HRVATSKA (18:00, Berlin)

15. lipnja Italija - Albanija (21:00 Dortmund)

2. kolo

19. lipnja HRVATSKA - Albanija (15:00, Hamburg)

20. lipnja Španjolska - Italija (21:00, Gelsenkirchen)

3. kolo

24. lipnja HRVATSKA - Italija (21:00, Leipzig)

24. lipnja Albanija - Španjolska (21:00, Dusseldorf)

SKUPINA C (Engleska, Danska, Srbija, Slovenija)

1. kolo

16. lipnja Slovenija - Danska (18:00, Stuttgart)

16. lipnja Srbija - Engleska (21:00, Gelsenkirchen

2. kolo

20. lipnja Slovenija - Srbija (15:00, Munchenu)

20. lipnja Danska - Engleska (18:00, Frankfurt)

3. kolo

25. lipnja Engleska - Slovenija (21:00, Koln)

25. lipnja Danska - Srbija (21:00, Munchen)

SKUPINA D (Nizozemska, Francuska, Poljska, Austrija)

1. kolo

16. lipnja Poljska - Nizozemska (15:00, Hamburg)

17. lipnja Austrija - Francuska (21:00, Dusseldorf)

2. kolo

21. lipnja Poljska - Austrija (18:00, Berlin)

21. lipnja Nizozemska - Francuska (21:00, Leipzig)

3. kolo

25. lipnja Nizozemska - Austrija (18:00, Berlin)

25. lipnja Francuska - Poljska (18:00, Dortmund)

SKUPINA E (Ukrajina, Belgija, Slovačka, Rumunjska)

1. kolo

17. lipnja: Rumunjska - Ukrajina (15:00, Munchen)

17. lipnja Belgija - Slovačka (18:00, Frankfurt)

2. kolo

21. lipnja Slovačka -Ukrajina (15:00, Dusseldorf)

22. lipnja Belgija - Rumunjska (21:00, Koln)

3. kolo

26. lipnja Slovačka - Rumunjska (18:00, Frankfurt)

26. lipnja Ukrajina - Belgija (18:00, Stuttgart)

SKUPINA F (Portugal, Turska, Češka, Gruzija)

1. kolo

18. lipnja Turska - Gruzija (18:00, Dortmund)

18. lipnja Portugal - Češka (21:00, Leipzig)

2. kolo

22. lipnja Gruzija - Češka (15:00, Hamburg)

22. lipnja Turska - Portugal (18:00, Dortmund

3. kolo

26. lipnja Gruzija - Portugal (21:00, Gelsenkirchen)

26. lipnja Češka - Turska (21:00, Hamburg)

OSMINA FINALA

29. lipnja 2A - 2B (18:00, Berlin)

29. lipnja:1A - 2C (21:00, Dortmund)

30. lipnja 1C - 3D/E/F (18:00, Gelsenkirchen)

30. lipnja: 1B - 3A/D/E/F (21:00, Koln)

1. srpnja: 2D - 2E (18:00, Dusseldorf)

1. srpnja: 1F - 3A/B/C (21:00, Frankfurt)

2. srpnja:1E - 3A/B/C/D (18:00, Munchen)

2. srpnja: 1D - 2F (21:00, Leipzig)

ČETVRTFINALE

5. srpnja: pobjednik 2. i 4. osmine finala (18:00, Stuttgart)

5. srpnja: pobjednik 5. i 6. osmine finala (21:00, Hamburg)

6. srpnja: pobjednik 1. i 3. osmine finala (18:00, Dusseldorf)

6. srpnja: pobjednik 7. i 8. osmine finala (21:00, Berlin)

POLUFINALE

9. srpnja: pobjednik 1. i 2. četvrtfinala (21:00, Munchen)

10. srpnja: pobjednik 3. i 4. četvrtfinala (21:00, Dortmund)

FINALE

14. srpnja (21:00, Berlin)

(Hina)

10.06.2024., 10:21h
12. lipanj 2024 13:34