<p>Festival plivanja</p>
Festival plivanjaPk Zadar
StoryEditor
PK ZADAR

Na Festivalu plivanja Šime Markulin osvojio dva srebra, brončani Laura Župan i Toni Mršić

Postava Zadra plivala je uspješno natjecanje, s novim osobnim rekordima te isplivanim normama za ljetno kadetsko prvenstvo Hrvatske

U Zagrebu je na 50 m bazenu Svetice 13. i 14. travnja 2024. godine u organizaciji PK Dubrava, otplivano tradicionalno međunarodno natjecanje "19. Festival plivanja". Na natjecanju je ukupno sudjelovalo 480 plivača i plivačica iz 28 klubova iz Hrvatske, Slovenije i BIH. Plivački klub Zadar je predstavljala postava od 11 plivača. Za Klub su nastupili: Paulo Sinovčić, Toni Mršić, Tin Mršić, Adrian Marinović, Ante Vucić, Šime Markulin, Laura Župan, Adriana Knežević, Ana Knežević, Anna Veselić i Zara Brtan u pratnji trenerice Maje Štrbac i trenera Bruna Šarića.

Natjecanje namijenjeno kategoriji kadeta i mlađih kadeta, održalo se u dva dijela programa. Ekipi je ovo bilo prvo natjecanje u ljetnoj sezoni tj. prvo plivanje u 50m bazenu.

Najuspješniji je bio ml. kadet Šime Markulin koji je u svojoj kategoriji osvojio dvije srebrene medalje u disciplinama 50 m slobodno s otplivanim vremenom (30.07) i 50 m leptir (33.76).

Ml. kadetkinja Laura Župan doplivala je do brončane medalje u disciplini 100m slobodno u vremenu (1:07.98) dok je na 50 m slobodno (30.72) zauzela 4. mjesto u kategoriji.

Kadet Toni Mršić osvojio je brončanu medalju u disciplini 100m leptir u vremenu (1:13.13) te se na 50 m slobodno (29.74) plasirao na 4. mjesto.

Čestitamo svim našim plivačicama i plivačima na odličnim rezultatima i nastupima. Postava Zadra plivala je uspješno natjecanje, s novim osobnim rekordima te isplivanim normama za ljetno kadetsko prvenstvo Hrvatske. Ekipa kadeta nastavlja marljivo trenirati kako bi se što bolje pripremili za nadolazeće natjecanje u svibnju – miting Aminess Korkyra, Korčula.

17.04.2024., 08:52h
30. travanj 2024 06:12